Що потрібно знати про підгодівлю рослин влітку

Навіть якщо в процесі підготовки городу до посівів і посадок ви збагатили грунт щедрою кількістю добре перепрілого органічного матеріалу, ряду культур все одно буде потрібне додаткове живлення.

Період інтенсивного росту - далеко не оптимальний час для внесення повільно засвоюваних добрив. В основі підживлення рослин влітку повинні лежати швидкорозчинні і рідкі добрива.

Як часто і скільки добрив вносити?

У літній період рослини підгодовують в рідкій формі. На жаль, в такому вигляді поживні речовини не затримуються в грунті надовго і все, що рослини не засвоять негайно, вимивається під час першого ж дощу або поливу. Тому їх застосування не скасовує необхідності внесення сухих, поступово засвоюваних добрив. Культури з найбільшою потребою в живленні слід підгодовувати кожні кілька тижнів або навіть частіше. Іншим же досить 1-2 підгодівлі за весь сезон.

До речі, по посиланню минеральные удобрения в магазине Grow, ви знайдете все необхідне рослинам для нормального росту і плодоношення.

Підживлення рослин влітку: рекомендації по культурам

Норми внесення добрива розраховують з урахуванням родючості грунту. В меншій кількості підгодівлі потребують глинисті і родючі грунти, в більшій - піщані і бідні.

Як правило, зелень (кріп, петрушку, коріандр, салатну гірчицю, кервель, крес-салат, різноманітні салати) і ріпу взагалі не підгодовують.

Першу підгодівлю дають морквині, пастернаку, мангольду, брукві, кореневій петрушці та буряку через місяць після утворення повних сходів; редьці, дайкону, кореневій селері, цибулі-порею, капусті (крім пекінки і китайської), - через пару тижнів після сходів або посадки розсади. Томату, баклажану, перцю, китайській і пекінській капусті - через 10 днів після посадки. Огірку при формуванні двох справжніх листочків, патисонам, дині, кабачкам, гарбузам - при трьох-п’яти справжніх листочках.

У подальшому підгодівлі повторюють кожні 2-3 тижні, причому з останньої прибирають азот (особливо це важливо для овочів, які ви плануєте закласти на зберігання). Рекомендується вибирати добрива з більш високою концентрацією поживних елементів і меншою кількістю домішок, а також повні мінеральні добрива, збагачені мікроелементами. Вони відрізняються більшою ефективністю, особливо якщо добре розчиняються у воді. Розсипавши сухі добрива по грядці, не забудьте як слід закласти їх в грунт.

Яке добриво вибрати?

На перерахування усього переліку доступних добрив для підгодівлі рослин в літній період довелося б витратити багато часу, та й в цьому немає особливої ​​потреби. Просто перед купівлею не полінуйтеся уважно прочитати етикетку і вивчити хімічний склад придбаного добрива. Ми ж назвемо лише деякі маловідомі, але ефективні види органічних і неорганічних добрив швидкодіючого типу.

- екстракт морських водоростей. Ця органічна підгодівля зазвичай реалізується в рідкому вигляді і включає в себе азот і мікроелементи. Навіть при сильному розведенні водою вона зберігає потужний стимулюючий ефект на рослини і тому її найчастіше просто розпорошують по листю.

- англійська сіль. Її застосовують як джерело магнію і вносять в грунт при перших ознаках нестачі даного мікроелемента.

- рибна емульсія. Використовують дану органічну речовину незаслужено рідко, але ж вона просто відмінно підходить для багатьох культур. У її складі присутні азот, фосфор і калій в пропорції 5: 2: 2, а також вона багата на мікроелементи. Рибна емульсія вноситься в ґрунт тільки після сильного розведення водою. Її компоненти швидко засвоюються рослинами і служать для них чудовими стимуляторами росту і розвитку на старті дачного сезону.

- саморобні добрива. До них, перш за все, відносяться добрива з кропиви і так званий трав’яний настій. До речі, якщо на вашій ділянці не знайшлося кропиви, то не менше дієве натуральне добриво можна приготувати з листя живокосту або огірочника аптечного.