Вибір чиллера: поради професіоналів

Сьогодні чиллер по праву визнаний лідером продажів в сфері промислового обладнання. Він являє собою водоохолоджувальну машину, яка є базовим елементом системи кондиціонування. Його активно встановлюють в житлових, адміністративних, громадських будівлях, а також на різних виробничих об'єктах. Тепловий насос, що входить в базову комплектацію, дозволяє пристрою нагнітати всередину приміщення тепле повітря.

Якими можуть бути чиллери?

На даний момент представлені два типи чиллерів, що відрізняються способом охолодження конденсатора. Процес охолодження може здійснюватися як за допомогою повітря, так і за рахунок впливу води. Багато виробників пропонують купити і моделі, укомплектовані вбудованою насосною станцією. А на сайті http://evroprom.com/ru/catalog/chillery/ компанії “Европром” ви можете вигідно замовити у відмінному стані чиллери б/у різної потужності і комплектації.

Якщо говорити про чиллери з повітряним охолодженням, то в залежності від місця щодо приміщення, вони можуть бути:

- з осьовим вентилятором: необхідні для того, щоб охолодити конденсатор. Встановлюються на балконі, плоскому даху, вулиці;

- з відцентровим вентилятором: служать для охолодження конденсатора. Встановлюються всередині будівлі, в замкнутих приміщеннях: в підвалах, службових приміщеннях, на горищах.

- без конденсатора: встановлюються як і попередні моделі, тільки конденсаторний блок зазвичай виносять на вулицю.

Не менш важлива ланка системи - франкойл - так звані кондиціонери-доводчики. Труби з’єднують їх з центральним блоком. По трубах відбувається циркуляція охолодженої води або спеціального розчину. Можуть бути різними по потужності. За рахунок того, що техніку можливо встановити в підвалі, вдається не зіпсувати зовнішній вигляд будівлі.

Стандартна модель чиллера передбачає можливість монтажу як зовні, так і всередині. У деяких моделей є режим теплового насоса, який виявиться дуже до речі при відключенні опалення приміщень в прохолодну погоду. Функція вільного охолодження стане доцільною для монтування такого пристрою в приміщення, передбачуване цілорічні тепловиділення. Все чиллери мають низький рівень шуму. Особливо ефективні вироби з вбудованим гидромодулем. Можуть йти в комплекті з різними компресорами: герметичними, напівгерметичними, спіральними (або scroll-компресорами), гвинтовими.

Робимо правильний вибір чиллера

При виборі відповідного чилера варто орієнтуватися, в першу чергу, на обладнання, для якого цей пристрій є необхідним. Характеристиками, гідними уваги стануть параметри холодопродуктивності, температура на вході / виході з пристрою-споживача, ефективність насоса.

1. Охолодження: холодильна установка не охолоджує, а забирає тепло. Так працює і чиллер: він забирає у рідини тепло, за рахунок чого вона і охолоджується. Забране тепло через конденсатор викидається в навколишнє середовище. Охолодження - це здатність пристрою забирати з рідини якесь конкретне кількість тепла. Показник Вимірюється в кіловатах. Врахуйте також, що чим більше тепла виробить вбрання обладнання, тим потужніший чиллер Вам потрібен.

2. Продуктивність насоса: визначає, який і з якими температурними показниками протоку води він повинен бути. Вказується виробником.

3. Температура на вході / виході: чим нижчим є дане значення, тим меншими виявляться параметри холодопроизводительности установки.