Як вибрати надійний і недорогий мотоблок

З настанням весняного сезону зростає попит на техніку сільськогосподарського призначення, зокрема на обладнання для дач. Особливою популярністю користуються мотоблоки - універсальні сільськогосподарські машини, призначені для обробки земельних ділянок великих і середніх площ.

Одне з головних питань, яким задаються потенційні покупці такого обладнання, - як вибрати недорогий і надійний мотоблок?

Мотоблок є мобільним механізмом, двигун якого приводить в дію зовнішнє навісне обладнання: щітку, роторну косарку, снігоприбирач і ін. За рахунок різноманіття так званих насадок можливості використання мотоблоків широкі - від обробки землі до транспортування вантажів і прибирання території. Незважаючи на велике різноманіття подібної техніки, для присадибних ділянок і обробітку невеликих угідь фахівці рекомендують мотоблоки Мотор Сич, які є дійсно надійною, мультифункціональною технікою. А придбати їх по накращій вартості можна в інтернет-магазині ploog.com.ua, саме тут представлені якісні легкі, середні, і важкі моделі мотоблоків, навісне обладнання і комплектуючі до них, а також інші товари для саду і городу. 

Як вибрати мотоблок для городу

Щоб зрозуміти, який мотоблок краще купити, слід визначитися з умовами його використання. Так, розміри, конструктивні особливості і потужність агрегату повинні відповідати площі ділянки, особливостям грунту і виконуваних робіт. Для обробки цілинних або запущених земель рекомендується купувати апарати зі значною вагою, так як більш легкі пристрої можуть попросту «вистрибувати» із землі і для їх утримання в необхідному положенні доводиться прикладати значну фізичну силу.

Для обробітку ділянок, які вже були неодноразово оброблені, краще купувати пристрої невеликої ваги, тому що в іншому випадку вони будуть зариватися в землю під власною вагою, через що оператору потрібно буде прикладати зусилля для повернення механізму в початкове положення. Також при виборі техніки слід враховувати, які роботи будуть виконуватися найбільш часто. Наприклад, масивний і важкий мотоблок буде відмінно працювати з навішуванням, а ось для роботи з фрезами він підходить набагато менше, ніж більш легкий аналог. Тому тим, хто буде використовувати мотоблок переважно в якості культиватора, слід віддати перевагу агрегатам з відносно невеликою вагою (70-80 кг).

Якщо машина частіше буде експлуатуватися з заднім навісним обладнанням (наприклад, з плугом), то краще придбати конструкцію вагою 100-120 кг. Цінителям функціональності, максимальної зручності та надійності будуть до душі пристрої з валом відбору потужності і активною фрезою. Правда, на них доведеться істотно витратитися.

На особливу увагу заслуговує і навісне обладнання, що дозволяє істотно розширювати функціонал мотоблоків. Наприклад, картоплесаджалки дозволяють механізувати процес посадки картоплі, а картоплекопачів прискорюють і полегшують збір врожаю. Адаптери забезпечують глибоку і рівну обробку грунту, а причепи дозволяють перевозити вантажі різних обсягів.

Важливо розуміти, що мотоблок дозволяє значно прискорити процес обробки грунту, але не знижує при цьому фізичні зусилля оператора. Тому думка про те, що мотоблок дозволяє полегшити працю жінкам і особам похилого віку, є помилковою. При роботі з цим пристроєм витрати сил, мабуть, не менші, ніж при обробці грунту ручним методом, але необхідний результат досягається за менший проміжок часу. Так, десять соток землі можна обробити не за два дні, як вручну, а за дві-три години.

Найбільш прості в управлінні вироби, що виробляють оранку активною фрезою, але вони забезпечують обробку землі на глибину не більше 15 см і відрізняються громіздкими конструкціями.