Але, як і в будь-якому іншому вигляді поїздки (а автобусні тури - це набагато більше пригода, ніж авіатури), тут можуть бути підступи, нестиковки, різні неприємні моменти. І всі вони часто пов’язані з неправильними очікуваннями туриста, а також з відсутністю елементарних навичок поведінки під час автобусної подорожі.
Правильно вибирайте фірму
Це перше і головне, що потрібно зробити. Автобусна подорож - справа відповідальна, адже тут керівник групи буде з вами всі дні поїздки, ви проведете з ним і з іншими туристами групи максимальну кількість часу, а значить, турфірма повинна бути дуже надійною, щоб з її допомогою можна було звести до мінімуму всі неприємні ситуації. Згідно численним відгукам туристів автобусні тури в Європу з Києва найкраще замовляти в туроператора SilverTour, який вже понад 9 років успішно займається наданням подібних послуг. Тут ви зможете обрати найбільш підходящу саме вашим запитам і вподобанням подорож, цінова політика досить прозора і лояльна, а чуйні і досвідчені консультанти завжди готові відповісти на всі ваші питання.
Якщо ж туроператор, з яким ви їдете, ненадійний, може виникнути безліч неприємностей - від банальної неорганізованості і запізнень в пункти призначення, до обдирання туристів у вигляді додаткових платежів прямо в дорозі, про які вас заздалегідь не попередили. Питання про те, як вибрати туроператора, досить делікатне, і це, скоріше, тема окремої публікації.
Запасіться терпінням
Вибираючи автобусний тур, в програмі ми бачимо щось на зразок: “Угорщина - переїзд до Австрії - ночівля - перетин кордону з Італією”. Багатьом в такій ситуації здасться, що переїзд - це так само швидко і просто, як і прочитання з папірця назв країн і міст. Насправді дорога займає багато часу, іноді майже добу. Тому, коли ми бачимо в маршруті якісь пункти призначення, ми повинні розуміти, з чим маємо справу. А щоденні зміни міст або навіть країн повинні навести вас на думку, що переїзди будуть довгими, а перерви між ними - короткими. Від цього дуже сильно втомлюєшся. Хоча, по суті, це не добре і не погано. До цього просто потрібно бути готовим і усвідомлювати всі труднощі довгих переїздів заздалегідь.
Дізнайтеся, чи будуть нічні переїзди
Це принципове питання. Тому що є тури з ними, а є і без. Якщо ви знаєте, що не зможете повноцінно висипатися в автобусі, вибирайте другий варіант. Зазвичай тури без нічних переїздів побудовані так, щоб ви не проводили весь день в автобусі, а все-таки добиралися до пункту призначення за півдня, розташовувалися там і вже звідти їздили на екскурсії. Тому ваша подорож не перетворюється в суцільну поїздку. Але все ж, якщо вам дуже шкода і цього часу, а в автобусній хитавиці дуже навіть чудово спиться, вибирайте тури, в яких ночі ви проведете в транспорті, а вдень будете насолоджуватися тільки екскурсіями.
Про включений відпочинок
Зверніть увагу, чи кожен день програми забитий дорогою і переїздами, або ж вам все-таки дадуть час відпочивати, можливо, навіть кілька днів. Ідеальними турами вважаються такі, які включають кілька днів курорту і кілька днів чисто екскурсійної програми. У таких поїздках ви зможете і виспатися, і трохи оздоровитися, і поплавати в морі, і отримати масу свіжих вражень.
Але коштують вони дорожче. По-перше, тому що такі тури зазвичай більш тривалі, по-друге, в них намагаються включати більш дорогі готелі для відпочинковий частини. Тобто, це вже не транзитні дві-три зірки, а, наприклад, четвірки. В цілому ж пропонується така величезна кількість варіацій, що ви спочатку навіть заплутаєтеся. Це і популярні нині тури вихідного дня, і тури на два тижні і довше, що поєднують відпочинок і подорож, і тури з включеним проживанням в горах, і тільки з пляжем і морем... Одним словом - будь-яка примха туриста!
Вибирайте відпочинок за статусом
Люди, з якими ви відправляєтеся в подорож, проведуть з вами всю дорогу. У кожного з них свій характер, звички, свої потреби, свій соціальний статус. Багато з чим доведеться миритися, на багато закривати очі. Це слід пам’ятати і ставитися до цього спокійно, якщо ви вже в дорозі.
Але попередньо можна спробувати знизити до мінімуму ризик того, що поїздка вам не сподобається. Як? Якщо у вас досить грошей, не вибирайте занадто дешеві тури. Тоді в вашому автобусі не зберуться, наприклад, бідні студенти, які будуть вічно всюди спізнюватися, пити алкоголь на останніх рядах і голосно веселитися, коли ви хочете заснути.
Візьміть снеки
На автобанах кафешки пропонують ну дуже високі ціни. Якщо це Європа, то пара гамбургерів і чашок кави обійдуться вам в 10-15 євро. Для жителів західних країн це копійки, але для наших людей - сума відчутна. Тому ідеальний варіант - захопити з собою в автобус таке, що швидко з’їдається і не псується: горішки, чіпси, печиво, сухофрукти, банани, яблука, хлібні палички. Цього добра вам вистачить, щоб перекушувати, коли всі витрачають зайві гроші в придорожньому кафе і намагаються вкластися у відведені 15 хвилин. І, до речі, всі речі розділіть на дві категорії - ті, що потрібні в автобусі, і ті, що можна заховати в багаж. В першу категорію включите частина їжі, плед, зручне взуття, шерстяні шкарпетки або тапочки, захисні окуляри, беруші, подушку під голову, гігієнічні серветки з вологою просоченням, ліки.
Зорієнтуйтеся по грошах заздалегідь
Європейські автобусні тури зазвичай коштують не дуже дорого: від 2 тис. Грн до 20 тис. Грн за поїздку за двох. У цю суму зазвичай включена медстраховка, віза, проїзд на автобусі, деякі екскурсії, послуги керівника групи. За все інше доведеться доплачувати. Як вирахувати кінцеву вартість туру? Є одне просте правило: потрібно плату, яку ви віддаєте турфірмі, помножити на два. Тобто ще 50% ваших витрат піде на їжу, сувеніри, екскурсії та інші потреби. Таким чином, тур, який ви придбали за 400 євро, в кінцевому рахунку буде коштувати 800 євро.