Щоб продовжити термін життя кузова, максимально відтермінувати кузовний ремонт необхідно створити додатковий бар’єр для агресивного середовища, для чого і наноситься захисне покриття. Нанесене на лакофарбовий шар, воно захищає його від негативного впливу вологи, солі, хімікатів, ультрафіолету, вплив яких робить колір автомобіля більш тьмяним. Замовляйте на https://car-care.com.ua якісне захисне покриття, воно буде надійною гарантією бездоганного вигляду і довголіття вашого авто!
У літній період більш актуальний захист від палючих сонячних променів, через які фарба вигорає. Взимку засіб захищає кузов від хімічних реагентів, піску і солі, якими так люблять посипати дороги комунальники.
Крім того, полімерне покриття запобігає появі на кузові подряпин і уповільнює процес утворення корозії - якби не було захисної прошарку, зовнішній вигляд авто був би менш презентабельним.
Завдяки своїм властивостям молекули складу проникають в пори лакофарбового покриття і виконують функції мембран, які блокують воду. Волога, яка потрапляє на кузов, збирається в краплі і скочується, не завдаючи йому шкоди.
Види захисного покриття
Захисні покриття створюються на основі двох матеріалів - воску або тефлону. Воскові або парафінові засоби коштують дешевше, ніж тефлонові; випускаються в різних формах - густа паста, рідина або спрей в балончику, так що з нанесенням засобу зможе впоратися і недосвідчений автовласник.
Вони приховують дрібні дефекти покриття, роблять його більш глянцевим. Особливими захисними властивостями не відрізняються і видаляються з поверхні кузова після миття з використанням автошампунів. Воскові поліролі використовують для додання автомобілю бездоганного вигляду на короткий проміжок часу, на більш тривалий захист вони не розраховані.
Покриття, в яких використовується тефлон або уретан, більш стійкі - можуть прослужити від трьох до шести місяців (термін служби залежить від індивідуальних властивостей засобу, умов експлуатації, пори року).
Нанесення захисного покриття
Наносити покриття можна тільки на поверхню без пошкоджень - сколів фарби, подряпин, вогнищ іржі, в іншому випадку засіб може погіршити ситуацію. При контакті з лакофарбовим шаром виникає ефект полімеризації, який і забезпечує надійний захист кузова.
Такі покриття застосовують, якщо автомобілем довго не будуть користуватися, або умови експлуатації будуть особливо складними.
Одного тільки нанесення захисного покриття недостатньо - треба, щоб воно ще й затрималося на поверхні якомога довше. Гладкість кузова значно спрощує процес мийки авто - серйозні забруднення просто не можуть надовго зачепитися за фарбу, а наявні легко видаляються напором води.
Використання ж спеціальних миючих засобів і зовсім перетворює автомобіль, який стане виблискувати не гірше нового. Нанесення захисних засобів хоча б два рази на рік допоможе максимально довго зберегти кузов автомобіля в хорошому стані.
Захист антигравійною плівкою
Існують і більш радикальні способи зберегти кузов в первозданному вигляді, наприклад, захист кузова антигравійною плівкою. Захисту можуть піддаватися як окремі частини кузова автомобіля, так і весь кузов цілком. Для захисту використовується спеціальна прозора плівка, яка наноситься на місця, що підлягають захисту. Цей процес вимагає спеціального досвіду і обладнання, тому доступний тільки на СТО, що спеціалізуються на даному виді послуг.