Як вибрати дренажні насоси для каналізації

Монтаж і організація каналізаційної системи є досить трудомістким процесом, що вимагає вкладення коштів і часу. Зазвичай для відкачування складу використовується дренажний насос для каналізації, який відрізняється технічними характеристиками і конструктивними особливостями від інших. Основною відмінністю є максимально допустимий розмір включень, які містяться в середовищі.

Конструкція такого апарата не призначена, щоб перекачувати рідини з твердими частинками великих розмірів. Саме тому кожен фекальний насос має в своїй конструкції пристосування, за допомогою якого відбувається подрібнення включень великих розмірів. Такі пристосування встановлюються на вхідному отворі і готують стоки для транспортування. Подрібнювач оснащується крильчаткою, яка здатна обробляти включення, забезпечуючи їх підготовку для переміщення по системі.

Дренажні моделі не мають в своїй конструкції механізмів для подрібнення суміші, а тому можуть перекачувати склади з частинками розміром до 12 мм. Також небажано встановлювати їх в колекторах, де в відкачуваному середовищі будуть шерсть, волосся або волокна, які можуть намотатися на крильчатку і вивести прилад із ладу. Саме тому при використанні каналізаційних насосів необхідно попередньо фільтрувати розчини.

Технічні особливості помп

Переміщення стоків за допомогою такого пристосування проводиться лопатями і колесами, які встановлені всередині корпусу. При обертанні лопаті створюють розрядження і всмоктують рідину в робочу камеру. Далі він під впливом відцентрової сили подається в відвідний трубопровід з високим напором.

Сфера застосування

Завдяки конструктивним особливостям, такі агрегати можна встановлювати в каналізаційних колекторах підприємств, житлових будинків і цілих селищ. Нерідко за їх допомогою проводиться викачка зі стічних ям і септиків.

Критерії вибору

Перед тим як купити товар, необхідно враховувати такі параметри:

  • температура стоків, з якими буде працювати агрегат;
  • наявність автоматики;
  • можливість подрібнення домішок;
  • матеріал виготовлення корпусу;
  • потужність;
  • висота підйому;
  • допустимі габарити твердих елементів;
  • відстань від місця викачування до місця зливу.

Для забезпечення тривалості роботи механізму можна використовувати спеціальну камеру для установки всередині неї приладу, який може бути обладнано захисною сіткою, що дозволить фільтрувати великі частинки. Деякі моделі оснащуються також поплавками і клапанами, які автоматично припиняють роботу апарату, коли обсяг рідини зменшується до мінімального. Поплавці встановлюються на корпусі і виготовляються з пластика.

До переваг можна віднести:

  • мобільність;
  • універсальність;
  • компактні габарити;
  • доступну вартість.

Поверхневі дренажні моделі - потужні і надійні пристрої, і можуть функціонувати протягом тривалого часу. Застосовуються такі апарати для обслуговування резервуарів і накопичувальних систем великих обсягів і глибини. Оснащуються двигунами, які можуть працювати від електромережі і перекачувати склади під високим тиском. Часто застосовуються в промисловості і на великих об'єктах.