Уряд хоче, щоб заробітчани платити податки в українську скарбницю. Ймовірно, 422 гривні щомісяця

До парламенту внесено проект закону "Про зовнішню трудову міграцію", ініційований урядом. Його основна суть полягає в тому, щоб зобов'язати заробітчан сплачувати податки і збори згідно з українським податковим законодавством. Натомість після повернення на батьківщину гастарбайтерів обіцяють забезпечити пенсіями та, якщо буде в цьому потреба, й іншими соціальними виплатами.
Переглядів: 135

Яку суму щомісячно урядовці запропонують заробітчанам вносити до скарбниці, ще достеменно не відомо. Після прийняття закону Кабмін має розробити відповідний порядок і визначити це.

За словами міністра соцполітики пана Розенка, можливо, заробітчани будуть платити ЄСВ такий же, як і фізичні особи-підприємці — 34,7% мінімальної зарплати, а це 422 гривні на місяць у 2015 році, повідомляють “Вікна” з посиланням на Експрес.

Передбачається, що закон парламентарі ухвалять вже у вересні, адже він потрібний для надання безвізового режиму з ЄС.

За різними оцінками, за кордоном працює від 3 до 5 млн. українців. Неважко підрахувати: якщо кожен заробітчанин щомісяця сплачуватиме хоча б 420 гривень, то за рахунок трудових мігрантів бюджет поповнюватиметься, як мінімум, 15 млрд. гривень щороку.

Але чи погодяться заробітчани сплачувати податки і в країні, де працюють, і на батьківщині? Чи стосуватиметься закон тих, хто трудиться за кордоном нелегально?

“Закон не поширюватиметься на тих гастарбайтерів, що зайняті неформально, — коментує Олена Малиновська, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень. —  Тобто, він не зможе охопити величезну кількість мігрантів з України”.

“У статті 20 закону (”Обов’язок трудових мігрантів і членів їхніх сімей зі сплати податків і зборів в Україні”) чітко зазначено, що “трудові мігранти сплачують податки та збори відповідно до податкового законодавства України”, — додає Тарас Доронюк, операційний директор аналітичного центру CЕDOS. — Але, звичайно, ніхто не зможе змусити заробітчанина платити які-небудь податки чи внески в Україні, поки він того сам не захоче. Немає наразі таких механізмів. І наші урядовці це прекрасно розуміють”.