Кому потрібно обміняти посвідчення водія?

Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.
Переглядів: 807
Видані громадянам України за кордоном міжнародні посвідчення та посвідчення водія іноземної держави, які відповідають ви

Про це ”Вікнам” повідомив Микола Горлач, провідний спеціаліст територіального сервісного центру 2642 регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області.

Обмін посвідчення водія проводиться в територіальних сервісних центрах МВС без складення іспитів в разі, якщо посвідчення не придатне для користування (зіпсоване, записи в якому не читаються тощо); у зв’язку із зміною особистих даних власника (прізвище, ім’я та по батькові) — на підставі документа, що підтверджує таку зміну, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. № 586-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”. Таке посвідчення може бути обміняне на нове.

При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії:

А1, А — відповідає категорії А;
В1, В — відповідає категорії В;
С1, С — відповідає категорії С;
D1, D — відповідає категорії D;
BЕ — відповідає категоріям В і Е;
C1E, СЕ — відповідає категоріям C і Е;
D1E, DЕ — відповідає категоріям D і Е;
Т — відповідає категорії Трамвай, Тролейбус.

Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.

Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання наступних документів:

— посвідчення водія старого зразка;
— паспорта громадянина України (за наявності — закордонний паспорт);
— екзаменаційної картки водія;
— медичної довідки встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;
— квитанції про сплату за бланкову продукцію та послуги.

Посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами внутрішніх справ України дозволу на постійне проживання в Україні і після цього підлягає заміні. Заміна таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів.

Видані громадянам України за кордоном міжнародні посвідчення та посвідчення водія іноземної держави, які відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року, підлягають обміну на національні посвідчення згідно з пунктом 25 цього Положення за умови, що зазначені громадяни України постійно проживають на території України.